JAVA exPress > Archiwum > Numer 6 (2009-12-09) > Recenzja: GroovyMag 11/2009

Recenzja: GroovyMag 11/2009

GroovyMag to czasopismo tworzone przez użytkowników i entuzjastów Groovy i Grails. Miesięcznik wydawany jest od listopada 2008 jako publikacja pdf.

Groovy Under the Hood – Groovy Collective Types - Ranges

Autor: Kirsten Schwark

Zakresy to jedna z konstrukcji ułatwiająca programowanie w Groovy, nieobecna w Javie. Przydają się one choćby w pętlach for i w instrukcjach switch. W obszernym artykule można przeczytać o ich implementacji, rodzajach i charakterystykach. Nie brakuje też przykładowych zastosowań.

Groovy around the Globe – Australia & New Zealand

Autor: Steve Dalton

Debiutujący cykl artykułów ma za zadanie przybliżać nam środowiska Groovy i Grails z całego świata, zaczynając od Australii i Nowej Zelandii. Znajdziemy tu informacje o konferencjach i grupach użytkowników na kontynencie, poznamy też nazwiska i osiągnięcia ludzi z tamtych okolic zajmujących się Groovy i Grails.

Enterprise Development with Groovy and Grails

Autor: Jason Warner

Jason Warner przedstawia historię niewielkiej firmy migrującej z ColdFusion na Groovy i Grails. W żadnym miejscu nie ukrywając wad Grails pisze o powodach, wyzwaniach i korzyściach wynikających z takiego kroku.

Grails and Maven – Differing Opinions, Same Goal

Autor: Michael Wall

Istnieją sytuacje, w których Maven przydaje się przy pracy z aplikacją Grails. Okazuje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy użyciu grails-maven-plugin dodać go do nowego lub istniejącego projektu i zarządzać nim przy pomocy mavenowskich ekwiwalentów poleceń Grails.

Plugin Corner – Bean-Fields Plugin

Strony GSP czasami robią się mało czytelne. Powyższa wtyczka pozwala skrócić ilość kodu potrzebną do wyświetlenia pola formularza. Znaczniki HTML, miejsce wstawienia etykiety oraz samego pola zawarte są w szablonie, a my w naszym widoku w ich miejsce umieszczamy jedną linijkę. Poza istniejącymi szablonami mamy możliwość tworzenia własnych.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Tylko zalogowani użytkowincy mogą pisać komentarze

Developers World