JAVA exPress > Archiwum > Numer 5 (2009-10-01) > Recenzja: GroovyMag 07/2009

Recenzja: GroovyMag 07/2009

GroovyMag to czasopismo tworzone przez użytkowników i entuzjastów Groovy i Grails. Miesięcznik wydawany jest od listopada 2008 jako publikacja pdf.

Groovy Concurrency with GParallelizer

Autor: Jorge Lugo

Artykuł prezentuje trzy podejścia do zrównoleglania aplikacji w Grails. Pierwsze używa asynchronizera w ramach frameworku GParallelizer, kolejne jawnie korzysta z jawowych Executorów, a ostatnie, ponownie korzystając z GParrallelizera, demonstruje użycie aktorów znanych z języka Scala. Wszystko to stworzone zostało na przykładzie Yahoo Term Extraction Service, usługi wynajdywania fraz kluczowych w tekście.

Groovy under the Hood – Groovy Types Part I

Autor: Kirsten Schwark

Groovy ze względu na swoją dynamiczną naturę i kompatybilność ze statyczną Javą używa opcjonalnego typowania. Kiedy najlepiej jawnie zaznaczać typy zmiennych, jakie to ma znaczenie dla prędkości działania i generowanego bajtkodu dla klas, metod i skryptów, kiedy są one sprawdzane, jak mają się typy Groovy do Javy – tego wszystkiego można dowiedzieć się z tej części cyklu.

Inline Editing with jQuery

Autor: Dean Del Ponte

Grails nie doczekało się jeszcze pluginu AJAX, który oferowałby tabele danych z możliwością edycji w wierszu. Choć taki komponent ma pojawić się w kolejnych odsłonach GrailsUI, już dziś możemy skorzystać z rozwiązania prezentowanego przez Deana Del Ponte. Przy użyciu wtyczki biblioteki JQuery oraz jej pluginów jquery-in-place-editor i jquery-ui-datepicker tworzy on asynchronicznie edytowalną tabelę z obsługą dat.

Goldilocks and Grails Logging – Part I

Autor: Robert Fischer

Zaczynając od uzasadnienia dlaczego logowanie jest ważne i kilku rad na temat tego co logować autor przedstawia standardowy system odpowiedzialny za to zadanie w Grails: Log4J. Pokrótce omówiona zostaje budowa Log4J (loggery, kategorie, poziomy i możliwe appendery) oraz jego wykorzystanie i sposób konfiguracji w Grails.

Plugin Corner – Jabber Plugin

Autor: Dave Klein

Wtyczka umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości do i z serwera Jabbera. Jej działanie poznajemy tworząc prosty komunikator internetowy.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Tylko zalogowani użytkowincy mogą pisać komentarze

Developers World